Konto bankowe na selfie

Konto bankowe na selfie

Konto bankowe na selfie

Dowiedz się, jak bezpiecznie otworzyć konto bankowe na selfie.

Sprawdź listę banków, które udostępniają taką usługę oraz najważniejsze parametry, które należy wziąć pod uwagę wybierając rachunek osobisty.

Bez konta osobistego trudno dziś wyobrazić sobie nowoczesne zarządzanie finansami domowymi.

W czasach cyfryzacji konto osobiste to nie tylko rachunek, na którym przechowujemy swoje pieniądze i dokonujemy wymaganych rozliczeń.

Konto osobiste z dostępem do bankowości internetowej daje nam chociażby możliwość szybkiego dostępu do statystyk na temat naszych wydatków.

Konto bankowe na selfie – gdzie i jak założyć?

Czasy, w których aby założyć rachunek osobisty należało osobiście stawić się w placówce banku – dawno się skończyły.

Obecnie coraz większą popularnością cieszy się otwieranie konta na selfie – czyli potwierdzenie swojej tożsamości poprzez wykonanie zdjęcia dowodu osobistego oraz własnej twarzy.

Takie rozwiązanie pozwala bankowi szybko zweryfikować dane klienta i niemal natychmiastową aktywację rachunku.

Cała procedura jest bardzo bezpieczna i odbywa się na specjalnie zabezpieczonych stronach oraz systemach banków.

W zależności od danej instytucji, mamy możliwość złożenia wniosku o konto albo bezpośrednio z poziomu przeglądarki lub za pomocą aplikacji banku.

W jakich bankach założymy konto na selfie?

Coraz więcej banków stawia na cyfryzację swoich usług – w tym zakładanie rachunków osobistych online – bez udziału kuriera.

Aktualnie konto na selfie możemy założyć w kilku największych instytucjach:

Pozostałe komercyjne banki są na różnych etapach wdrażania tej usługi do swojej oferty. Dlatego też, powyższa lista – ku uciesze klientów – zapewne szybko będzie się powiększać.

Jak wygląda zakładanie konta na selfie?

Proces otwierania konta bankowego na selfie jest bardzo prosty, a kolejne etapy szczegółowo objaśniane krok po kroku.

Cała procedura trwa zazwyczaj około kilku-kilkunastu minut i jest bardzo intuicyjna.

W pierwszej kolejności wybieramy konto w banku, który oferuje możliwość takiego otwarcia rachunku.

W zależności od danego banku – dalszą część przeprowadzimy z poziomu przeglądarki lub zostaniemy poproszeni o pobranie aplikacji banku.

Następnie będziemy poproszeni o wypełnienie krótkiego wniosku z podstawowymi danymi.

Po uzupełnieniu wymaganych informacji, kolejnym krokiem będzie potwierdzenie swojej tożsamości.

Najpierw zostaniemy poproszeni o wykonanie zdjęcia dowodu osobistego z obu jego stron, a następnie zdjęcia własnej twarzy w kilku pozycjach.

Jeżeli wszystko zostanie wykonane poprawnie, bank aktywuje konto w ciągu kilkunastu-kilkudziesięciu minut.

Zazwyczaj zostaniemy poinformowani o tym fakcie SMS-em oraz w wiadomości przesłanej na adres e-mail(gdzie otrzymamy również dane do logowania w bankowości elektronicznej).

Od tej pory będziemy mieć możliwość zalogowania się do swojego konta przez internet. Natomiast, jeżeli zamówiliśmy kartę fizyczną, bezpłatnie dostarczy ją na podany adres kurier.

Zwróć uwagę na opłaty związane z kontem i kartą

Niezależnie od tego, czy chcemy założyć konto bankowe na selfie, w oddziale czy przez kuriera – powinniśmy pamiętać o kilku kluczowych przy wyborze kwestiach.

Podstawowym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru rachunku są opłaty za prowadzenie konta.

Nie możemy jednak dać się ponieść marketingowym hasłom. Darmowe konto bankowe to znakomite rozwiązanie dla osób, które nie korzystają ze swoich pieniędzy zbyt aktywnie.

Nie znajdziemy na rynku wielu ofert konta za zero złotych. Takie konto dodatkowo może mieć ograniczoną dostępność do darmowych bankomatów.

Dlatego dobrze jest wiedzieć, w jaki sposób będziemy korzystać z naszych finansów. Jeżeli planujemy częste wypłaty z bankomatów to musimy znaleźć konto, które będzie umożliwiać darmowe wypłaty do wszystkich bankomatów.

Takie konto może być płatne, jednak dzięki opcji darmowych bankomatów możemy zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy.

Musimy też dokładnie przestudiować taryfę opłat. Po takiej lekturze będziemy wiedzieć, czy konto osobiste, które chcemy wybrać oferuje darmowe przelewy przez internet. Powinien być to już w dzisiejszych czasach standard.

Mogą jednak zdarzyć się oferty, w których otrzymamy limitowane darmowe przelewy i po przekroczeniu limitu będziemy musieli płacić za wykonanie przelewu.

Dobrze jest znać wszystkie szczegóły taryfy opłat. Unikniemy dzięki temu ewentualnych przykrych rozczarowań w przyszłości.

W taryfie opłat znajdziemy również wszystkie szczegóły dotyczące opłaty za wydanie i użytkowanie karty debetowej do konta oraz opłaty za ubezpieczenie karty.

Na tej ostatniej nie powinniśmy oszczędzać. Zapewni nam to dużo spokoju w przyszłości.

Pamiętajmy również o usługach dodatkowych do rachunku oraz promocjach dla nowych klientów – tutaj często można łatwo zyskać dodatkowe premie pieniężne.

Podsumowując, konto osobiste jest narzędziem, które może wprowadzić dużo spokoju do naszego budżetu domowego.

Musimy jednak wybrać taką ofertę, która będzie spełniać wszystkie nasze potrzeby i nie narazi nas na niepotrzebne wydatki.

Może Cię również zainteresować – dwie karty do jednego konta.